Під татуюванням (стійкою екзогенною пігментацією шкіри) розуміється свідоме штучне порушення цілісності шкірних покривів, за допомогою колючо – ріжучих інструментів, з подальшим введенням в ранову поверхню фарбувальних речовин з метою отримання стійких, незникаючих зображень.
В сучасному суспільстві
татуювання є мистецтвом з прогресуючою динамікою розвитку, що пов’язано з її потрібністю, враховуючи індивідуальну неповторність кожного сюжету, що характеризує психіку власника. Дослідники з різних сфер науки (філософія, історія, археологія, соціологія, психологія, психіатрія та ін.) вивчають феномен татуювання, показують його універсальність та індивідуальність в певній культурі. В психодинамічній парадигмі татуювання являється засобом передачі інформації про нереалізовані, інфантильні бажання суб’єкта, спонукаючи його до певних дій та стилю поведінки.
У праці Хамбили У.Д вказано на те, що найстаріший виявлений доказ татуювань відноситься до 3250 року до нашої ери. Вони належали людині, якого прозвали «Еці». Його мумія була весь цей час в льодовику в Альпах, що призвело до того, що шкіра 5 – тисячолітнього трупа збереглася до цих пір. На тілі Еці було виявлено 61 татуювання. А до його виявлення найстаріше татуювання було знайдено в Чилі на останках людини, який помер у віці 30 років. У первісному суспільстві татуювання використовували як символ приналежності до роду, племені або для позначення соціального статусу. По зображенню на шкірі можна було зрозуміти, хто перед тобою: воїн або мисливець, ватажок або ізгой. Пізніше татуювання стали використовувати як обереги або частини обряду, наприклад, при посвяченні хлопчика в чоловіка.
Довгий час татуюваннями володіли тільки обрані, особливі люди. Але в 1891 році все змінилося. Самюель О'Рейлі створив першу машинку для татуювання, тоді ж ця діяльність перетворилася в бізнес і спосіб розваги.
Згідно Psychology Today, татуювання є однією з форм вдосконалення. Люди розглядають тату в якості способу поліпшити або прикрасити людське тіло. Це дуже схоже на тих, хто сідає на дієту або наважується на пластичну операцію, щоб виглядати і відчувати себе краще, ніж раніше.
Люди, які роблять татуювання, сподіваються, що це змусить їх виглядати більш привабливими, і люди будуть помічати їх частіше. Замість того, щоб приваблювати когось красивим обличчям або гарною фігурою, це роблять татуюванням – твором мистецтва, яке стає частиною тіла власника. Часто представники злочинних кланів робили певні татуювання, щоб відрізнятися від інших угруповань. Природно, це не означає, що всі люди з тату є злочинцями. Наприклад, люди, які вступають в армію, зазвичай шукають почуття приналежності до своєрідного братства, тому нанесення татуювань під час військової служби стало чимось на зразок обряду посвячення.
На початку 1900 – х років моряки у флоті були першими, хто з гордістю повертався додому зі своїх подорожей з татуюваннями, які вони набивали в якості «сувеніру» протягом часу, проведеного в чужих країнах. У США було підраховано, що близько 90% всіх солдатів мають принаймні одне татуювання.
На початку 1900 – х років цирк був одним з основних місць, де люди отримували свої татуювання. Мандрівні карнавальні працівники були відомі тим, що у них було багато татуювань, і у кожної трупи зазвичай був художник, який набивав тату всім бажаючим за певну плату. Люди, які робили собі татуювання, вважали, що це набагато цікавіше, ніж атракціони і цирк.
За словами доктора Вініти Мехти з Psychology Today, опитування особистих якостей людей з татуюваннями дозволяє виділити декілька загальних рис. Люди з татуюваннями зазвичай хочуть відчувати себе унікальними, і вони хочуть отримати життєвий досвід, який вважається чимось, що виходить за рамки норм. Дослідження показало, що жінки, які відчувають занепокоєння і мають низьку самооцінку, після того, як роблять тату, раптово стають більш впевненими в собі і щасливими. Однак, приблизно через три тижні, жінки починають відчувати занепокоєння з приводу татуювання і починають сумніватися З іншого боку, у чоловіків спостерігалося менше занепокоєння або жалю з приводу їхнього рішення. Насправді, жінки набагато частіше зводять татуювання, ніж чоловіки.
Доктор Кірбі Фаррелл з Psychology Today називає татуювання «пасивною агресивністю», оскільки він вважає, що деякі з найбільш жорстоких тату, люди роблять в знак протистояння суспільству, яке виникає з їх внутрішнього гніву. Згідно з дослідженням, проведеним в 2015 році професором Вирен Свамі з Університету Енгл Раскін, чим більше татуювань на тілі, тим ця людина зліше. Це не просто безмовне вираження злості. Свамі виявив, що люди з декількома татуюваннями більш схильні бути агресивними, жорстокими і повставати проти влади. На жаль, це дослідження не є гарною новиною для людей, які мають тату і хочуть знайти нову роботу.
Існує стереотип про те, що люди з татуюваннями (особливо жінки) більш сексуально розкуті. У 2012 року Медичний університет Сілезії в Польщі провів дослідження, яке показало, що люди з татуюваннями дійсно більш сексуально активні, ніж люди без татуювань. Дослідники виявили, що люди з пірсингом і татуюваннями мали свій перший сексуальний досвід у більш молодому віці, ніж люди без татуювань. Вони також частіше займаються сексом зі своїми партнерами.
Comments