Психолог-консультант у методі "Позитивна психотерапія"
Професійний коуч
Графік роботи з 8:00-21:00
Позитивна психотерапія
“КЛІЄНТ “ПРИНОСИТЬ” ІЗ СОБОЮ НА ПРИЙОМ ДО ПСИХОЛОГА НЕ ТІЛЬКИ ПРОБЛЕМУ, А Й ЗДАТНІСТЬ ЇЇ ПОДОЛАТИ.
(НАССРАТ ПЕЗЕШКІАН)
Позитивна терапія передбачає консультування, зорієнтоване на рішення, спрямоване на виявлення ресурсів для розв'язання проблеми, самопізнання та самодопомогу.
Метод позитивної психотерапії був розроблений в 1968 році доктором Носсратом Пезешкіаном і його співробітниками в Німеччині на базі транскультурних досліджень, які були проведенні більше ніж в 20 різноманітних культурах.
Свою назву метод дістав від латинського слова «positum», що в перекладі означає: фактичний, даний, реальний. Безумовною перевагою методу є: доступність для всіх соціальних і вікових груп, зрозумілість, системний сімейний підхід і короткотривалість.
В ПП виділяють три принципи: надії, балансу і самодопомоги.
Принцип надії. Згідно цього принципу кожна людина є здібною, вона в змозі боротися з своїми проблемами, розвиватися на краще, а в разі, якщо проблемна ситуація вже сталася і змінити її неможливо, то розцінювати це як урок, досвід на майбутнє або навіть як тренування, загартування здібностей людини.
Принцип балансу. В основі цього принципу лежить уявлення про те, що всі наші проблеми, негаразди, конфлікти, розлади є наслідком дисбалансу між певними дієвими факторами різної природи. Наприклад, якщо ми в якійсь життєвій ситуації реагуємо невідповідною, даній ситуації, здібністю чи сферою або знаходимося в неактуальній ідентичності – то ми тільки посилюємо проблему і при цьому аж ніяк не вирішуємо її. Тому необхідно відновити баланс, застосовуючи актуальні здібності і позиції і тим самим покращити свою життєву ситуацію.
Принцип самодопомоги. Для того щоб спрацював цей принцип необхідно щоб були активовані два попередніх. Принцип самодопомоги є найбільш цінним результатом Позитивної психотерапії, адже згідно цього принципу людина стає психотерапевтом для самої себе. Це означає що, людині потрібно не тільки допомогти вирішити її проблеми чи покращити самопочуття, але й навчити її самостійно, без допомоги психотерапевта чи консультанта, долати життєві труднощі і негаразди.
Модель позитивного підходу не прагне первинно пояснити виникнення певних конфліктів, а прагне зрозуміти людину в його життєвій ситуації, в якій у нього з'являються порушення, захворювання.
Людині дані ресурси і здібності, за допомогою яких він може долати труднощі і вирішувати свої проблеми. Позитивна Психотерапія дає можливість відновити до них доступ. В основі лежить транскультурний образ мислення, який включає різноманіття індивідуальних, сімейних та культурно обумовлених явищ і єдність в цьому розмаїтті.
Коучинг
ЕФЕКТИВНИЙ КОУЧИНГ, ВИМАГАЄ ГОЛОВНИМ ЧИНОМ «НЕДИРЕКТИВНОГО» ПІДХОДУ, ТОБТО ПІДХОДУ, ЩО СТИМУЛЮЄ ВИСОКУ ЯКІСТЬ, НЕВІД'ЄМНОЮ ЧАСТИНОЮ ЯКОГО Є НАВЧАННЯ, А ЗАДОВОЛЕННЯ ПОХОДИТЬ З УМІННЯ СТАВИТИ ПЕРЕД СОБОЮ ЗНАЧУЩІ ЦІЛІ ТА ДОСЯГАТИ ЇХ. ОСЬ ТАКИМ І МАЄ БУТИ ЕФЕКТИВНИЙ КОУЧИНГ.
МАЙЛЗ ДАУ
Коучинг - партнерство з клієнтами, що стимулює розумові та творчі процеси, що надихають клієнтів на максимальне розкриття особистого та професійного потенціалу. Коучинг – це тривалі відносини, які допомагають людям отримати виняткові результати у житті, кар'єрі, бізнесі чи громадських справах. За допомогою коучингу клієнти розширюють область пізнання, підвищують ефективність та якість свого життя.
Коуч - фахівець, який проводить коучинг.
Основне завдання коуча – допомогти клієнту знайти розуміння, як він може досягти поставленого завдання. Особливість коуча в тому, що він допомагає людині у досягненні особистих чи професійних цілей без впливу на її рішення. Тобто клієнт повинен сам прийти до мети під керівництвом коуча. Завдання коуча в тому, щоб без порад вказати клієнту на помилки, за допомогою діалогу.
Працюючи з клієнтом, коуч використовує різні психологічні методи, що залежать від його досвіду і поставлених цілей. Такими методами можуть бути:
- метод активного слухання; - постановка сильних питань;
- мозковий штурм;
- метод метафор;
- шнурівка