15 найпоширеніших причин, за якими люди роблять собі татуювання:
- Демкова Аліна
- 12 квіт. 2020 р.
- Читати 3 хв
Оновлено: 13 квіт. 2020 р.
Психолог Кирби Фаррел визначив 15 найпоширеніших

причин, за якими люди роблять собі татуювання:
1. Одна з основних причин, як би це не заперечували самі носії тату – привернути до себе увагу оточуючих. Так чи інакше, люди люблять, коли до них проявляють інтерес. А наявність натільного малюнка його гарантує навіть тоді, коли уваги вже зовсім не хочеться.
2. Деякі, навпаки, своїми татуюваннями хочуть відштовхнути «звичайних людей» і залишити навколо тільки таких же, як вони. Або просто підкреслити, що жорстокі і агресивні всередині. З цією метою люди набивають черепа, символи смерті, вискалених тварин. Також такі татуювання можуть вказувати на психічні відхилення особистості
3. Ще одна причина – увічнити на тілі пам'ять про значущу для людини подію.
Зазвичай це відбувається в армії, в честь весілля або народження дитини. Такі татуювання робляться під впливом емоцій, тому часто потім перекриваються або виводяться лазером.
4. Як раніше тату могла бути символом приналежності до племені, так і зараз вона може бути ознакою ставлення до певної соціальної групи. Яскравий приклад – татуювання футбольних фанатів і табірні наколки.
5. Ще одна схожа причина – це вираз за допомогою татуювання своїх усталених поглядів на життя, позиції або "кредо" ... Вегетаріанці набивають собі гасло «Go vegan!» (стань веганом), а пацифісти – знак миру і інші татуювання з певним значенням.
6. Іноді татуювання виступає для носія оберегом або щасливим символом. З такою метою наносять чотирилисник, підкови, чотки або щось значуще особисто для самого власника татуювання. Досить спірний момент – це нанесення на тіло релігійної символіки. Хтось вітає це і вважає проявом особливо глибокої віри. У той час як інші засуджують і вважають, що біблійні закони заперечують можливість нанесення подібних татуювань.
7. Рідко, але знаходяться люди, які є затятими фанатами якоїсь зірки, тому набивають на себе її портрети або копіюють наявні у неї татуювання. Яскравий приклад, який з наслідування переріс в цілий модний тренд – це копіювання татуювання зі спини Анджеліни Джолі, які робили сотні жінок по всьому світу.
8. Що стосується модних течій, то це ще одна причина зробити собі татуювання. Хоча нанесення тату – це художнє мистецтво і воно не так підвладне зміну тенденцій, але все ж іноді це відбувається. Свого часу були популярні малюнки на плечі, ієрогліфи, орнамент над попереком у жінок і інші ідеї. Через деякий час більшість таких татуювань виглядає вже досить безглуздо і відправляється туди ж: видалення або освітлення лазером.
9. Іноді татуювання потрібні, щоб увічнити не подію або дату, а окрему людину, нерідко померлого родича – маму, тата, брата. Так носії підкреслюють, що ніколи не забудуть його важливість у їхньому житті, і будуть завжди зберігати його частину.
10. Особливе уявлення про красу, яка властива творчим натурам. Чоловіки наносять кельтські візерунки на міцні спортивні м'язи, а жінки можуть набити троянди або орнаменти, щоб підкреслити витончені ключиці або зону декольте.
11. Дисморфофобія – категоричне неприймання своєї зовнішності, патологічна зацикленість на її вадах чи недоліках (здебільшого уявних, надуманих). Прагнення приховати комплекси, побороти неприйняття себе, закритися від світу;
12. Забобони, віра в магію, обереги;
13. Перекриття шрамів, отриманих у важких життєвих ситуаціях, про які людина хоче забути;
14. Соціально прийнятний спосіб самоушкодження, в основі якого лежить почуття провини, тобто тату як прояв аутоагресії.
15. Сексуальний підтекст, прагнення домінувати (в живій природі особини з яскравим забарвленням вважаються більш привабливими).
Татуювання може бути зроблене через наслідування чужих ідеалів або помилкових естетичних міркувань. У ряді випадків тату може спровокувати відбите нею явище. Ну а якщо вона зроблена свідомо з повним розумінням суті і призначення, тоді татуювання стає своєрідною візитною карткою, так чи інакше закріплюючи за людиною певний імідж, не дозволяючи власникові відмовитися від нього або забути злочинний досвід. Автор малюнка, наносить на тіло, проектує на нього особливість свого внутрішнього світу. У зв'язку з цим аналогічно зробити висновок, що і суб'єкт, що вибирає те чи інше зображення, неусвідомлено пропонує той варіант, який свідчить про особливості саме його розвитку.
Татуювання – це своєрідний індикатор характеру людини (якщо тільки його не примушують насильно і не наносять татуювання обманним шляхом).
На думку психологів, патологічним захопленням можна вважати те, при якому людина повністю змінює зовнішність, покриває малюнками обличчя, більшу частину тіла, заливає фарбою очі, це називається синя хвороба. Ймовірно, це бажання відгородитися від суспільства і самого себе, надіти маску або навпаки дати зовнішній щодо раціональний вихід тому, що кипить всередині.
Дисморфофобія – зацикленість людини на своїх недоліках, категоричне несприйняття власного тіла. Також штовхає людину на безкінечні зміни незмінного у якості татуювання.
Люди, які пливуть за течією, не вміють брати відповідальність за своє життя, набивають татуювання для того, аби перевірити себе, довести, що я можу з чимось все таки впоратися. В даному випадку з болем.
Культура татуювання об'єднує людей різного віку, статі та статусу. Це своєрідна субкультура, представники якої влаштовують конкурси, змагання, фестивалі. Учасники та майстри отримують не тільки цінні подарунки, а й популярність в своїх колах, славу, увагу, компліменти. Хтось потім стає всесвітньо відомим майстром або моделлю. Є люди, для яких татуювання - це стиль і спосіб життя, поле для самореалізації, самоствердження.
Comments